telefon

21 026

hodnotených čísel

telefon

54 615

komentárov k číslam

Predvoľby pevných liniek
Rozdelenie čísiel podľa typu hovoru

História operátora Orange Slovensko

Úvod Informácie Operátori Operátor Orange


Operátor Orange Slovensko bol pred 18 rokmi známy pod názvom Globtel.

 

V roku 1996, ešte pred spustením komerčných prevádzok v Bratislave, Banskej Bystrici a v Košiciach, sa spoločnosť premenovala na Globtel GSM. Tento názov zvolili preto, lebo boli prvým operátorom na Slovensku, ktorý spustil používanie siete GSM. Eurotel, teda dnešný Telekom, túto sieť spustil až o mesiac neskôr. Táto skvelá novinka vo svete mobilných sietí zabezpečila spoločnosti Globtel GSM 10 000 zákazníkov už po prvých desiatich týždňoch čo bola na trhu. Sieť GSM bola veľkým prevratom v sieti mobilných operátorov. Po prvom roku pôsobenia na trhu sa spoločnosť mohla pochváliť dvakrát väčším počtom zákazníkov ako mal vtedy už sedem ročný Eurotel Slovensko.

 

Jarná mobilizácia


V roku 1997 ponúkol svojim zákazníkom Globtel ako prvý na trhu vynikajúcu akciu na mobilné telefóny. Táto akcia známa pod názvom Jarná mobilizácia, spočívala v tom, že sa mobilné telefóny predávali iba za jednu slovenskú korunu. Vďaka tejto akcii sa spoločnosti Globtel GSM podarilo dosiahnuť v októbri roku 2001 milión aktívnych zákazníkov. Dokonca sa touto akciou dostali na prvé miesto medzi telekomunikačnými operátormi, a porazili tak Eurotel, ktorý bol dovtedy najväčším mobilným operátorom.

 

Zmena názvu spoločnosti

 

Dôležitým momentom pre Globtel GSM bol 27. marec roku 2002 kedy spoločnosť prijala svetoznáme meno Orange. Na Slovensku nesie kompletný názov Orange Slovensko. Orange patrí do skupiny značky France Telecom, ktorá má 

viac ako 153 miliónov zákazníkov na piatich kontinentoch.

Štatistické údaje o spoločnosti z roku 2011

 

Okrem mobilných a hlasových služieb poskytuje Orange aj dátové služby a televíziu. Ponúka svojim zákazníkom napríklad optický internet. Spoločnosť sa môže pochváliť aj najväčšou 3G sieťou na Slovensku, ktorá pokrývala 70,7% obyvateľstva.


Štatistika hovorí, že za 15 rokov bolo uskutočnených v sieti Orange viac ako 81,218 miliardy hovorov, ktoré dokopy trvali vyše 1,565 miliardy hodín.

 

Čo sa týka SMS a MMS správ boli tieto čísla o čosi menšie, ale tiež veľmi vysoké. SMS správ bolo v sieti Orange poslaných približne 7,836 miliardy a takmer 164 miliónov MMS správ.


V mobilnej sieti bolo prenesených 15 miliónov GB dát, čo je približne ako 3 milióny DVD. Pevná optická sieť zaznamenala prenesených takmer 78 miliónov GB dát, čo môžeme prirovnať asi k 17 miliónom DVD nosičov.
Predané telefóny od Orangeu dosiahli 7,4 milióna kusov z toho bolo na akciu mobil za korunu/mobil za euro predaných 3,4 milióna kusov.

 

Štatistika z roku 2013

 

Spoločnosti Orange Slovensko sa darí aj v dnešnej dobe veľmi dobre. Počet zákazníkov vzrástol k roku 2013 skoro o 20 000, čo nie je málo. Ku koncu roka využívalo mobilné služby 2,79 milióna ľudí. Internet a digitálnu televíziu používa viac ako 160 tisíc zákazníkov. 3G sieť sa tiež pekne rozrástla a to na 85% územia Slovenska. Orange zaznamenal však aj jeden pokles a to v oblasti výnosov. Tie klesli o 8% a to na 622 miliónov eur.

 

Ocenenia spoločnosti

 

Spoločnosť Orange Slovensko sa môže pochváliť mnohými získanými oceneniami.


1999 – Dar roka – ocenenie od Slovenskej humanitnej rady za akciu „Globtel bez bariér“

2002 – Via Bona Slovakia – čestné uznanie za dlhodobé partnerstvo od nadácie Pontis

2003 – Firma roka – cena od ekonomického týždenníka Trend

2004 – Zamestnávateľ ústretový k rodine – 1. miesto v kategórii Rodinná politika

2007 – Čestné uznanie SOPK – zásluha o rozvoj slovenskej ekonomiky, zahraničného obchodu a podnikania

2008 – Cisco Award – ocenenie za projekt „Fiber to Home“

2008 – Via Bona Slovakia – čestné uznanie za systematický rozvoj podnikania
2004, 2005, 2010 – Hlavná cena Via Bona Slovakia – za komplexný prístup k zodpovednému podnikaniu
2013 – Cena Superbrand – cena pre najlepšie značky na trhu, ktoré získali vynikajúcu povesť vo svojej oblasti
2013 – Top Employer Europe – Udeľuje CRF inštitút, ktorý sa zameriava na medzinárodný výskum pracovných podmienok a riadenia ľudských zdrojov

Copyright 2013 - 2024 © 09xy.sk